dizi izle
En Yeni Filmleri Full HD İzleme İmkanı Veren Sitenize Katkıda Bulunmak için Filmlere Yorum Yapın ve Sosyal Medya da Paylaşın...

The Shape of Water – Aşkın Gücü Vizyona Giriyor

24 Eyl 2017
ozgur

The Shape of Water – Aşkın Gücü Vizyona Giriyor

Aşkın Gücü 2018 Filmi Hakkında

Her yıl olduğu gibi 24. Adana Film Festivali de bu yıl yapılacak. Festivalin açılış filmi; Venedik Film Festivali bünyesinde Altın Aslan Ödülü kazanan ve oyuncuları ile büyük bir başarı sağladığı tüm film eleştirmenlerinin söylediği Aşkın gücü diğer ismi ile The Shape of Water olacak. Oskar yarışına da katılan Aşkın Gücü 24 Eylül’de açılması beklenen Adana Film Festivali’nde tam olarak 22. 15 de gösterime girecek.
Adana Film Festivalinde filmin gösterime girmesi ile birlikte Sevgi dünyayı kurtarır temasının sunulacağı sanılıyor. Filmin içeriğinde konuşma yetisi bulunmayan hademe Eliza’nın, kendine koyduğu kurallarını aşması ve sınırları zorlamasının kendinden istenmesi konusu ele alınıyor. İçerikte hem fantastik hem de duygusal sahnelerin olduğu bu film Eliza’nın devlet tarafından deney yapmak için hapsedilen bir yaratığı kurtarmak istemesi ile olayların farklı boyutlarını konu ediyor.
Filmin yönetmenliğini Guillermo Del Toro yapıyor. Guillermo Del Toro daha önce Şeytanın Belkemiği, Cronos ve Pan’ın Labirenti ve Hellboy gibi filmlerde kendisini film yönetmenliğinde kanıtlamıştı. Oskar adaylarının içinde olan Sally Hawkins ise bu filmde unutulmayacak bir oyunculuk sergiliyor. Diğer filmlerinden farklı bir konuya imza atan Guillermo Del Toro bu filmde soğuk savaş yıllarının yaşanmış olduğu politik bir konuya imza atıyor. Film eleştirmenlerinin incelemelerinde hemen hemen hepsinden tam puana yakın puanlar almış film izlemeye değer filmlerin arasında.

Adana Film Festivali

Adana Film Festivali’nde 11 filmin yer alması bekleniyor. Uzun metraj film yarışmasının da yapılacağı festival 24 Eylül 2017 tarihinde start alacak. Uzun metrajlı filmlerde yarışma jürisinde Guillermo Arriaga (Meksikalı Senarist-Yazar-Yönetmen) , Nathan Silver (Amerikalı Yönetmen), Pierre-Henri Deleau (Fransız Yapımcı-Festivalci)Carmen Gray (Yeni Zelandalı Sinema Yazarı-Festival Programcısı) ve Farah Zeynep Abdullah (Oyuncu) bulunuyor. Uzun metrajlı filmler arasında daha önceden ödül almış olan yabancı filmlerin sunumu da yapılacak.
Adana Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen festivale dış ülkelerden bir çok katılımcı bekleniyor. Uluslar arası filmlerin de gösterime gireceği bu festivalde Türkiye’den de bir çok ünlü sanatçının katılımı bekleniyor.

  • Yorumlar
  • Henüz hiç yorum yapılmamış.
    İlk yorumu yapan sen olmak istemez misin?